Logikai hálózatok - BMEKOKAA137
Tantárgyi követelmények (általános)
Félévközi ellenőrzések
A félév során két zárthelyi dolgozatot kell megírni és egy házi feladatot lehet (nem kötelező) elkészíteni.
A zárthelyi dolgozatok anyaga a dolgozat megírásának időpontjáig leadott előadási és gyakorlati tananyag.
Az értékelt zárthelyik a tanszék által megadott időpontban tekinthetők meg. A két zárthelyiből az egyik másodszor is pótolható.A félévközi jegy megszerzése
A legalább elégséges félévközi jegy megszerzésének feltétele a két zárhelyi dolgozat külön-külön legalább elégséges eredménye. A félévközi jegy a két zárhelyi átlagpontszámából és a házi feladatra kapott pontokból származtatott érdemjegy.
A félévközi felkészüléshez ajánlott anyagok:
- Dr. Arató Péter: Logikai rendszerek tervezése
- Elektronikus jegyzet (letölthető lent)
A tantárgy célja
A Logikai hálózatok tantárgy megismerteti a hallgatókat a rendszerszemlélet alapjaival, a rendszerek osztályozásának kritériumaival, továbbá a közlekedésmérnöki gyakorlatban fontos szerepet játszó rendszerosztályok modellezésének főbb eszközeivel. Ezen felül cél a digitális technika funkcióival, az azokat megvalósító elemekkel, valamint a logikai hálózatok tervezési módszereinek alapjaival való megismertetés. Az elméleti alapok megismertetése mellett az összefüggéseknek a közlekedésmérnöki gyakorlathoz közel álló példákon való bemutatása, az alapvető digitális technikai szemléletmód és a feladatok megoldásában megfelelő készségek kialakítása.